TRT Haber Haberler

 
 
Vali Mehmet Emin BİLMEZ, İlçemizde bir takım ziyaret ve incelemelerde bulundu.
 
Vali Mehmet Emin BİLMEZ'i, Çıldır Kaymakamı Bedirhan İMAMOĞLU ve Çıldır Belediye Başkanı Yakup AZİZOĞLU Karşıladı.

İncelemeleri kapsamında ilk önce Kontanlı köyüne giden Vali Bilmez, burada Kura Nehri üzerinde inşa edilen Kotanlı 1 ve Kotanlı 2 Barajı ile Hidro Elektrik Santralinde incelemelerde bulundu. Barajlarda ki faaliyetler ve çalışma durumu hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Bilmez, daha sonra Kotanlı Köyü Şehitliği ile Meryem Köyü Şehitliğini ziyaret etti.

Burada ki ziyaret ve incelemelerinin ardından Vali Bilmez, Çıldır Belediyesi’nin Şeytan Kalesi’ni tepeden izlemek amacıyla inşa ettiği seyir tepesi inşaatını gezdi. Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu’dan seyir terasıyla ilgili olarak bilgi alan Vali Bilmez, terasın Şeytan Kalesi’nin tanınılırlığını daha fazla arttırarak, tanıtımına katkı sunacağını söyledi.

Vali Bilmez, temasları kapsamında Kenarbel Köyü’nde ki Kenarbel Bölük Karakolu ve Kurtkale Karakolu ile karakola bağlı hava ve kara izleme kulesini de ziyaret etti. Şeref defterini imzalayan Vali Bilmez, komutanlardan sınır güvenliği ve genel asayiş durumu hakkında bilgi aldı.

Vali Bilmez, Kurtkale bölgesinde ki ziyaretlerinin ardından Kura Nehri üzerinde ki barajlardan biri olan Kayabeyi Barajı ve Akıncı HES’in bulunduğu alana gitti. Baraj ve HES’te incelemelerde bulunan Vali Bilmez, üretilen enerji miktarı ve faaliyetler hakkında yetkiliden bilgi aldı.

Vali Bilmez, gün boyu devam eden temaslarının ardından ilçeden ayrıldı.
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ÇILDIR KAYMAKAMLIĞI
İrtibat Telefonu: (0478) 311 25 00 - Faks: (0478)  311 20 59