TRT Haber Haberler

 
ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANIMIZ SAYIN AHMET ARSLAN, İLÇEMİZ BTK SINIR TÜNELİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU 
 
 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, ilçemiz sınırlarından geçen Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demiryolunda ve sınır tünelinde incelemelerde bulundu.

Kars'ta, Azerbaycan ve SBK Holding işbirliğiyle kurulacak olan Lojistik Merkezi’nin protokol imza törenine katıldıktan sonra beraberinde, Ardahan Valisi Mehmet Emin BİLMEZ, Kars Valisi Rahmi DOĞAN,Çıldır Kaymakamı Demir İpek Yolu Mülki İdare Amiri Bedirhan İMAMOĞLU, Ardahan Belediye Başkanı Faruk KÖKSOY, Kars Belediye Başkanı Murtaza KARAÇANTA, Gürcistan, Azerbaycan ve Kazakistan’dan gelen Bakanlık heyetiyle birlikte, Kars Garından trene binen Bakan ARSLAN, BTK demiryolu hattının Çıldır ilçesi Karakale köyü yakınında yer alan sınır tüneline kadar yolculuk etti. İlçemize ilk seferini yapan  Demir İpek Yolu treni ve Bakan ARSLAN vatandaşlar tarafından çoşkuyla karşılandı.

Sınır tünelinde trenden inen Bakan ARSLAN, burada kendilerini bekleyen vatandaşları selamlayarak Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattının bölge için hayırlı olması temennisinde bulundu. Raylarda ve sınır tünelinde incelemelerde bulunan Bakan ARSLAN, Gürcistan’ın Akhalkalaki (Ahılkelek) bölgesinde kurulan BTK istasyonuna geçti. Bakan Arslan burada da bir süre incelemelerde bulunduktan sonra, Gürcistan ve Azerbaycan heyetiyle birlikte trenle Tiflis’e gitti.
 
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ÇILDIR KAYMAKAMLIĞI
İrtibat Telefonu: (0478) 311 25 00 - Faks: (0478)  311 20 59