Çıldır Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Uğur İlhan tarafından hazırlanan AB Erasmus + yurtdışı projesi kapsamında “ YARATICI DRAMA İLE OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE RİSK ALTINDAKİ ÇOCUKLARIN TANINMASI” projesi ile öğrenciler Portekiz, Çek Cumhuriyeti ve Almanya olmak üzere üç ülkede 15 er gün eğitim alacaklar.

 

     12. sınıf Çocuk Gelişimi bölümü öğrencilerin katıldığı Portekiz ve Çek Cumhuriyeti eğitimleri tamamlanırken Almanya´da eğitim alacak öğrenciler 2019 yılı Kasım ayında gidecekler.

      Portekiz eğitimi için rehber öğrenmek olarak katılan Sema Ocak 6 öğrenci ile birlikte Porto şehrinde öğrencilerin eğitim almalarına refakat etti. Portekiz izlenimlerini okuldaki diğer öğrencilerle paylaştı. Ocak “ Öğrencilerimiz için çok farklı bir ortamda bulundular. Farklı bir kültürde eğitim nasıl yapıldı. Oradaki öğrencilerin hayata bakışları ve çalışmaları konusunda fikir sahibi oldular. Yabancı dil öğrenmenin ne kadar gerekli olduğunun önemli bir kez daha anladılar. Farklı kültür ve eğitimlerin kendi içsel dünyası ile işleme fırsatı yakaladılar.

      Çek Cumhuriyeti gezisine rehberlik eden Uğur İlhan “AB Erasmus + Yurtdışı  Projemizin kabul olması ile birlikte öğrencilerimiz yurt dışına çıkma ve orada eğitim görme fırsatı yakaladılar. Projemizin kabul aşamasında öğrencilerimizin gidip dönüşüne kadar desteğini esirgemeyen Çıldır Kaymakamımız Sayın Bedirhan İmamoğlu´na Okulumuz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ederim. Öğrencilerimiz 15 günlük staj döneminde farklı ülkelerde eğitim değeri, dikkat edilmesi gereken hususlar açısından önemli deneyimler elde ettiler. Öğrencilerimiz en çok hayata bakış açılarında olumlu yönde önemli değişikler fark ettim. Dönmemizle birlikte derslerindeki başarı oranları ve okula ilgileri arttı” dedi ve Programı Destekleyen Kaymakam Bedirhan İMAMOĞLU ile Milli Eğitim Müdürü Fatih YAZICI'ya teşekkür etti.

 

 

 


TÜRKİYE CUMHURİYETİ ÇILDIR KAYMAKAMLIĞI
İrtibat Telefonu: (0478) 311 25 00 - Faks: (0478)  311 20 59