TRT Haber Haberler

 
 
 
Ardahan Orman İşleri Şube Müdürlüğü ile Çıldır Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen avcılık kursu sona erdi.
    Ardahan Orman İşleri Şube Müdürlüğü ile Çıldır Halk Eğitim Müdürlüğünün birlikte düzenlemiş olduğu avcılık kursunu Çıldır Kaymakamı Bedirhan İMAMOĞLU ziyaret etti. Kaymakam İMAMOĞLU, 16 kursiyerin katılmış olduğu ve 39 saat süren avcılık kursu sonunda kursiyerlere belgelerini Çıldır Halk Eğitim Müdürü Hamza DURSUN ile birlikte verdi. 
 
Kaymakam İMAMOĞLU bilinçli avcılığın son derece önemli olduğunu vurgulayarak “ av hayvanlarının artan nüfus ve usulsüz avlanma ile kaynakları ve yaşama alanları çok azaldı. Doğadaki bu dengeyi korumak zorundayız. Bu dengeyi kuramaz ve koruyamazsak gelecek nesillerimize av kaynaklarımızı aktaramayacak duruma geleceğiz. Bu nedenle bilinçli avlanmanın önemi ortaya çıkıyor. Açmış olduğumuz bu kurslarla avcılarımızı hayvanların avlanması konusunda bilinçlendiriyoruz. Bu da av havyalarımızın bilinçsizce avlanmasının ve neslinin tehlike altına girmesine engel oluyor." dedi. 
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ÇILDIR KAYMAKAMLIĞI
İrtibat Telefonu: (0478) 311 25 00 - Faks: (0478)  311 20 59